Gelişen teknolojiyi yakından takip eden bir yaklaşımla, fark yaratan projelere imza atmak, TMO’ni rakiplerinden farklı kılmıştır. Firma kültürü olarak tüm ekip, kendiyle ve projeleriyle yarışır hale gelmiştir. TMO, On altı yılı aşkın bir süredir, tek aileli evlerden çok aileli konutlara, uygun fiyatlı konutlara, ticari, kurumsal, eğitim ve devlet binalarına kadar neredeyse her proje türünde rekabet etti.

Birçok firma tek bir proje türünde uzmanlaşırken, TMO bina türünden bağımsız olarak tasarım uzmanlığı geliştirmiştir. Çeşitli tiplerdeki ‘özel’ ve ‘benzersiz’ binalar ile tanınmıştır. Bina tipine bakılmaksızın bir metodoloji olan tasarım uzmanlığı geliştirmiştir. Her projeye taze gözlerle yaklaşmak, en iyi eleştirel düşünceyi masaya getirmemizi sağlar ve bu da genellikle eski sorunlara benzersiz ve uygun şekilde uygun çözümlerle sonuçlanır.

TMO, kendini insan deneyimini geliştirmeye adamış bir mimarlar, tasarımcılar ve yaratıcı düşünürler topluluğudur. TMO, yenilikçi, sürdürülebilir ikonik binalar üreten mimari, peyzaj mimarisi, planlama, çevre tasarımı, malzeme araştırması, grafik, mobilya ve iç tasarım hizmetlerini içeren çok disiplinli bir uygulama ve kentsel tasarım uzmanıdır.

TMO, yaratıcılığı, özgünlüğü, işlevselliği ve teknolojiyi bir araya getiren, insanlara ilham veren ve ilgisini çeken tasarım mükemmelliği sunma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir. Bu temel değerler, insanların sevdiği alanlar yaratmak için malzemelerin, yapıların ve teknik sistemlerin yenilikçi kullanımı yoluyla geleneğe meydan okumamıza ve yeni inşa etme yollarını keşfetmemize olanak tanır.