Gürcan Candaş, iş hayatına 1988 Yılında ve 16 yaşında başlamıştır. Endüstri Meslek lisesinde eğitim görmesinden dolayı, iş hayatına staj görevi vesilesiyle erken yaşta atılmıştır. Candaş, üniversite öğrenimini Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. Halkla ilişkiler bölümünde tamamlamıştır.

Aldığı bilgisayar yazılım eğitimi sonucunda, lojistik şirketlerine bilgisayar yazılımları, servisi ve çözümleri desteği vermiştir. Müşteri portföyünün tamamı lojistik firmalarında oluştuğu için, bu konuda branşlaşarak Lojistik sektöründe uzmanlaşmıştır. 1992 Yılında profesyonel iş hayatına geçiş yaparak, ECZACIBAŞI İNTEMA A.Ş. Şirketinin Lojistik bölümüne transfer olarak, yönetici pozisyonlarında görev almıştır.

1999 Yılında Gülman Group’a Lojistik müdürü olarak transfer olan Candaş, 2004 Yılına kadar şirketin Lojistik ve Proje geliştirme departlarını yönetmiştir.

İlk şirketini 2004 Yılında, EMLAX EMLAK BİLGİ BANKASI adıyla hayata geçirmiştir. Uzmanlık alanı olarak, Ticari proje geliştirme Lojistik branşlarını seçmiştir. Çok kısa sürede Ticari proje geliştirme konusunda adından çokça bahsedilen EMLAX, birçok sanayi bölgesinde şubeleşmiş ve bünyesinde uzman danışmanlar barındırmıştır.

Birçok Gayrimenkul projesi geliştiren Candaş, 2008 Yılında OTEK YAPI VE MİMARLIK A.Ş.’ni kurarak, kendi gayrimenkul projelerini geliştirmiştir.

2012 Yılında OTEK OTELCİLİK A.Ş.’ni kurarak, Şişli’de Special Class kategorisinde BUSİNESS LİFE BOUTİQE OTEL’i yapmıştır. Proje geliştirmesini ve İnşaatını Candaş’ın kendi yaptığı Otel, İstanbul’un sayılı iş otellerinin arasına girmiştir.

2015 Yılında tüm grup yeni bir yapılanma içerisine girerek, CANDAŞ YATIRIM çatısı altında toplanmıştır.

2010 Yılında yolları TMO ile kesişen Candaş, Ortak sinerji oluşturarak kendi projelerini TMO ile birlikte gerçekleştirmiştir. 2015 Yılında güç birliği yapmaya karar veren şirketler, CANDAŞ YATIRIM çatısı altında birleşmiştir.

Candaş, halen Gayrimenkul geliştirme, İnşaat ve mimari proje konularında çalışma hayatına TMO ile devam etmektedir.

CANDAŞ YATIRIM çatısı altında ; Gayrimenkul, Mimarlık, İnşaat, Tarım, Antika müzayede, Kahve ithalatı, e-ticaret şirketleri faaliyet göstermektedir.